Зізнавайтеся, хто зловився на фейк про те, що нардепам зробили зарплати по 100 тисяч гривень?

Цей фейк запустив Павло Розенко на своїй фейсбук-сторінці, а медіа радісно підхопили.

Десятки медіа на основі фейсбук-поста Павла Розенка (уже ексчиновника) зробили новини, телеканали навіть сюжети зняли і розказали не тільки про винагороди у міністерствах (це правда), але й послалися на інформацію від Павла Розенка про зарплати нардепів.

Усю інформацію, яку пишуть у фейсбуці, варто перевіряти. Особливо, перед тим, як поширювати її або робити з неї новину.

По-перше, останній акт, який регулює заробітні плати нардепів – ось ця постанова http://bit.ly/30tTruF Прийнята ще у 2017 році і досі чинна (дякуємо Lena Synkovych, що зорієнтувала)

По-друге, ми поспілкувалися вранці з кількома народними депутатами, які ні словом, ні духом про підвищення зарплат.

По-третє, Дмитро Разумков на пленарному засіданні Верховної Ради теж спростував цю інформацію. Йдеться лише про індексацію виплат народним обранцям – в середньому це близько 3000 гривень. http://bit.ly/3858Rb2 Загалом, індексацію проводять всім найманим працівникам.

В ефірі Громадське радіо Олексій Кошель, голова КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ також розказав про зарплати нардепів і чому сума у 100 тисяч гривень – не відповідає дійсності.

Щодо зарлат чиновників (працівників міністерств). Так, деякі особи задекларували сотні тисяч гривень зарплат та премій. Деталі тут http://bit.ly/2uN9gkd

З огляду на такі нарахування, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков сьогодні під час пленарного засідання запропонував заслухати позицію міністрів, а можливо, й прем’єр-міністра, щодо цих премій 17 січня під час години запитань до уряду. Простіше кажучи, викликають міністрів «на ковер». Слідкуємо за ситуацією.