Ви просили з’ясувати про каратистів так званої днр і чемпіонат Японії з карате. Ось що можемо розказати.

З чого все почалося?

У соцмережах активно поширюють новину, ніби «каратисти з «ДНР» завоювали кубок світу KWF в Японії». На фотографіях вони позують з медалями та прапором окупантів. Навіть протоколи змагань додаються, на яких так і написано — Donets People.

Це правда, але з зауваженнями. З 7 по 10 листопада в Токіо дійсно відбулися Світова конференція та дев’ятий Кубок світу з каратеномічі http://bit.ly/2CE6MoP Серед учасників — представники Польщі, Болгарії, Литви, Казахстану, Чехії, Бразилії, Росії та інших країн. У списках також були люди, яких записали як делегатів «Donets People».

Що не так?

1. KWF — Всесвітня Федерація Каратеномічі, маловідома японська організація карате, яка просто дозволяє собі в назві носити слово «world» (світова, всесвітня). На їхньому сайті дійсно є інформація про нещодавно розіграний кубок. Проте будь-якої додаткової інформації про цей захід нам не вдалося знайти. Сторінка організації у фейсбуці востаннє оновлювалася 2015 року http://bit.ly/376z75t Це не означає, що події не було. Просто її погано висвітлювали. Натомість на російських сторінках і ЗМІ про це говорять найбільше.

2. KWF — лише одна з багатьох організацій, які проводять різні кубки з карате. Тому не можна стверджувати, що «Японія визнала ДНР», як це зробили деякі українські ЗМІ та активісти. Ці змагання — всього-навсього приватна ініціатива.

Цілком можливо, що заявку подавали як команда від «ДНР». А організатори без задньої думки її затвердили. Інакше важко пояснити, чому допустили терористичну символіку під час проведення кубку.

Важливо інше — за якими паспортами спортсмени заїхали до Японії. Точно не за фейковими. Це або українські, або російські документи. І якщо це російські — тоді це вже дипломатичний скандал. Адже таким чином Японія визнає нав’язане українцям з окупованих територій російське громадянство.

3. Масштаб чемпіонату можна уявити за відео: http://bit.ly/2X9S9TIhttp://bit.ly/32DXJPmhttp://bit.ly/2QlPoxrhttp://www.kwf.jp/ За першим посиланням можна впізнати ракурси, з яких були зроблені розтиражовані фото спортсменів-зрадників. У руках вони тримають той самий прапор.

4. Жодних спортсменів із якихось «ДНР» або «Donets People» на цьому заході не було. Всі згадані переможці — громадяни України. Принаймні немає інформації, що вони змінили громадянство. Каратистка Анна Медведєва (на фото по центру) мешкає в Донецьку, Володимир Сидоров (ліворуч) теж донечанин, тренер цієї «збірної» Андрій Медведєв родом із Макіївки (на фото праворуч).

До речі, Медведєв справді є заслуженим тренером. Але України. Раніше він уже представляв терористів на міжнародному чемпіонаті світу з карате за версією IJKA, що проходив у Туреччині. Нині перебуває в списках Миротворця як посібник терористів. Але не за спортивну діяльність. Він до всього іншого представляє окупаційну адміністрацію Російської Федерації в окупованій Донецькій області http://bit.ly/34V13am

Ще один делегат — Юрій Мартинов з Донецька. На фото позує зі збірною Казахстану. В базі Миротворця, як і Медвєдєв, числиться зрадником батьківщини. Теж активно співпрацює з окупантами, обіймає посади в окупаційній адміністрації http://bit.ly/32I7CeQ

Ми направили запити до МЗС України та посольства Японії в Україні з проханням роз’яснити ситуацію. Щойно отримаємо відповідь — опублікуємо в коментарях.

UPD: На цей інцидент щойно відреагувало посольство України в Японії. Дипломати підтверджують факт запрошення для участі в турнірі спортивної команди, тренувальний клуб якої розташований на території тимчасово окупованої частини Донецької області.

«Посольство України привернуло увагу МЗС Японії до зазначеного факту та передало японській стороні ноту з викладенням відповідної офіційної позиції української сторони. Позиція Японії щодо безумовної підтримки суверенітету та територіальної цілісності нашої держави є послідовною та незмінною, і тому оприлюднені деякими ЗМІ спекуляції щодо можливої зміни цієї позиції японського уряду не мають жодних підстав», — заявили в посольстві.

Дипломати звертають увагу, що «Всесвітня федерація каратеноміті» є приватною організацією, її напрямок карате є маловідомим як в Японії, так і загалом у світі http://bit.ly/351HPQA